38-as busz (Tatabánya)
38-as jelzésű autóbuszvonal | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
Történeti adatok | |||||||||||||||||||||||||
Státusz: | aktív | ||||||||||||||||||||||||
Első üzemnap: | 2020. március 16. | ||||||||||||||||||||||||
Üzemi adatok | |||||||||||||||||||||||||
Jellege: | ideiglenes járat | ||||||||||||||||||||||||
Település: | Tatabánya | ||||||||||||||||||||||||
Üzemeltető: | T-Busz Kft. | ||||||||||||||||||||||||
Végállomások | |||||||||||||||||||||||||
Induló állomás: | Kertváros, végállomás | ||||||||||||||||||||||||
Érkező állomás: | Bányász körtér | ||||||||||||||||||||||||
Útvonaladatok | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
Járatadatok | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
Kapcsolódó vonalak | |||||||||||||||||||||||||
Hálózat: | Tatabánya tömegközlekedése | ||||||||||||||||||||||||
menetrendi tájékoztató |
Hasonló nevű viszonylatok | ||
38-as busz | ||
A tatabányai 38-as és 38L jelzésű autóbusz a Kertváros, végállomás és a Bányász körtér között közlekedik. A vonalakat a T-Busz Tatabányai Közlekedési Kft. üzemelteti.
Története[szerkesztés]
A járatot 2020. március 16-án a koronavírus-járvány miatt bevezetett menetrend részeként indították el, a szünetelő 3-as és 8-as buszcsalád pótlása miatt.
Útvonala[szerkesztés]
Bányász körtér felé | Kertváros, végállomás felé |
---|---|
Kertváros, végállomás vá. – Építők útja – Hadsereg utca (– Szent György utca – Kertvárosi lakótelep, forduló – Szent György utca – Hadsereg utca) – Alkotmány utca – Lapatári utca – Erdész utca – Réti utca – Dózsa György út – Győri út – Mozdony utca – Jedlik Ányos utca – Mozdony utca – Győri út – Huba vezér utca – Komáromi utca – Fő tér – Mártírok útja – Ifjúság utca – Köztársaság útja – Összekötő út – Bláthy Ottó utca – Ady Endre utca – Mátyás király út – Aradi utca – Tatai út – Népház utca – Semmelweis utca – dr. Mohi Rezső utca – Bányász körtér vá. | Bányász körtér vá. – dr. Mohi Rezső utca – Semmelweis utca – Népház utca – Tatai út – Aradi utca – Mátyás király út – Ady Endre utca – Bláthy Ottó utca – Összekötő út – Köztársaság útja – Ifjúság utca – Mártírok útja – Fő tér – Komáromi utca – Töhötöm vezér utca – Győri út – Mozdony utca – Jedlik Ányos utca – Mozdony utca – Győri út – Dózsa György út – Réti utca – Erdész utca – Lapatári utca – Alkotmány utca – Hadsereg utca (– Szent György utca – Kertvárosi lakótelep, forduló – Szent György utca – Hadsereg utca) – Építők útja – Kertváros, végállomás vá. |
Megállóhelyei[szerkesztés]
38 (Kertváros, végállomás – Bányász körtér) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
38L (Kertváros, végállomás – Bányász körtér) | |||||||
Perc (↓) | Megállóhely | Perc (↑) | Átszállási kapcsolatok | ||||
38 | 38L | 38L | 38 | ||||
0 | Kertváros, végállomás végállomás |
44 | 43 | 9, 9D, 10D, 53B, 54 | |||
1 | Kölcsey Ferenc utca | 43 | 41 | 9, 9D, 10D, 53B, 54 | |||
2 | Bányász Művelődési Ház | 42 | 40 | 9, 9D, 10D, 53B, 54 | |||
4 | Gerecse utca | 41 | 39 | 9, 9D, 10D, 53B, 54 | |||
∫ | 5 | Kertvárosi lakótelep, forduló | 40 | ∫ | 10 | ||
∫ | 6 | Kertvárosi lakótelep | 39 | ∫ | 9, 9D, 10, 53B, 54, 59B | ||
5 | 7 | Kertváros, alsó | 38 | 10, 10D | |||
6 | 8 | Alkotmány utca | ∫ | 10D | |||
∫ | ∫ | Lapatári út | 36 | 10, 10D, 53B, 59B | |||
9 | 10 | Mentőállomás | 34 | 10D, 51B, 59, 59B | |||
11 | 12 | Millennium lakópark | 32 | 1D, 2, 9D, 10D, 51B, 59, 59B | |||
12 | 13 | Bánki Donát Iskola | 31 | 1D, 2, 9D, 10D, 51B, 59, 59B | |||
∫ | ∫ | Kollégium | 29 | 1, 1G, 6, 9, 16, 10D, 50, 59 | |||
14 | 15 | Kórház | 28 | 1, 1G, 6, 9, 16, 10D, 50, 59, 59B | |||
16 | 17 | Vasútállomás | ∫ | 1, 1D, 1G, 2, 5, 6, 9, 9D, 10, 10D, 16, 50, 55, 59B 770, 8400, 8401, 8402, 8403, 8406, 8410, 8421, 8422, 8423, 8432, 8435, 8436, 8437, 8441, 8444, 8460, 8462, 8464, 8471, 8472, 8479 1702, 1758, 1784, 1824, 1841, 1842, 1843, 1844, 1845, 1848, 1850, 1851, 1852 S10 G10 S12 IC, EC, EN, gyorsvonat, expresszvonat, | |||
17 | 18 | Autóbusz-állomás | 25 | ||||
19 | 20 | Piac tér | 23 | 2, 10, 55 | |||
21 | 22 | Töhötöm vezér utca | 21 | 2, 10, 53, 53B | |||
22 | 23 | Lehel tér | 20 | 2, 53, 53B | |||
23 | 24 | Ond vezér tér | 19 | 2, 53, 53B | |||
24 | 25 | Fő tér | 18 | 2, 9, 9D, 10, 10D, 16, 53, 53B, 59B 8443 | |||
25 | 26 | Mártírok útja | 17 | 2, 9, 9D, 10, 10D, 16, 53, 53B, 59B 8443 | |||
27 | 28 | Ifjúság út | 15 | 2, 9, 9D, 10, 10D, 16, 53, 53B, 59B 8443 | |||
29 | 30 | Kodály Zoltán Iskola | 13 | 5, 6, 16, 53B, 55, 59B | |||
31 | 32 | Tesco | 11 | 9, 9D, 53B, 59 | |||
32 | 33 | Ady Endre utca | 10 | 9, 9D, 53B, 59 | |||
34 | 35 | Mátyás király út | 9 | 9, 9D, 53B, 59 | |||
35 | 36 | Alsógalla vasúti megállóhely | 8 | 9, 9D, 53B, 59 S10 G10 S12 | |||
37 | 38 | Hármashíd | 6 | 10 8406, 8410, 8421, 8422, 8423 | |||
38 | 39 | Vértanúk tere | 5 | 5, 10, 59B 8406, 8410, 8421, 8422, 8423, 8435, 8437, 8471 | |||
39 | 40 | Népház | 4 | 5, 10, 59B | |||
41 | 42 | Gőzfürdő | 2 | 1, 1D, 1G, 6, 16, 51, 51B 8435, 8436 | |||
42 | 43 | Újtemető | 1 | 1, 1D, 1G, 6, 16, 51, 51B | |||
43 | 44 | Bányász körtér végállomás |
0 | 1, 1D, 6, 16, 36, 51, 51B 8432, 8435, 8436, 8443 |
Források[szerkesztés]
- Helyi járat menetrend Tatabánya. T-Busz Tatabányai Közlekedési Kft.. [2020. december 28-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2020. május 16.)
További információk[szerkesztés]
- Vonaltérképek. T-Busz Tatabányai Közlekedési Kft.. (Hozzáférés: 2020. május 16.)